Śledź nas na portalach społecznościowych

Skontaktuj się z Nami

  • Google+ Social Icon
  • Blogger Ikona społeczna
  • Myspace Ikona społeczna

www.tabletkiporonne.info

Wszystkie prawa zastrzeżone

 

Wszystko o tabletkach wczesnoporonnych

Na świecie w wielu krajach(w tym Europy Zachodniej) tabletki przerywające ciążę są legalne i stanowią oficjalną metodę aborcji farmakologicznej. To wielki krok w stronę kobiet i ich praw, jeśli porównać to ze strasznym niebezpieczeństwem i okrucieństwem zabiegu chirurgicznego. ,,Skrobanka'' to ulubiona metoda podziemia aborcyjnego. Jest to kosztowny zabieg i bardzo nieprzyjemny. Z powodu źle wykonanego łyżeczkowania co kilka minut umiera na świecie jakaś kobieta. Aborcja farmakologiczna została zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia(WHO).

Tabletki na poronienie - aborcja farmakologiczna
Brytyjski Dziennik Położnictwa i Ginekologii opublikował badania, w których jednoznacznie stwierdzono, iż z odpowiednimi środkami medycznymi kobiety mogą wykonać bezpiecznie zabieg w domu. Najlepiej, kiedy mamy możliwość skorzystać z opieki lekarza, ale nie każdy kraj takie warunki stwarza. Aborcja medyczna powstała, aby zniwelować skutki poaborcyjne zabiegów chirurgicznych.
Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła, że najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usunięcia ciąży są dwie substancje- Mifepristone i Misoprostol - sprzedam tabletki poronne


Co to jest Mifepristone?
Mifepristone(RU-4836) jest lekiem, który przeciwdziała produkcji progesteronu. Progesteron to hormon wytwarzany przez komórki ciałka żółtego, odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Przyjęcie Mifepristone oznacza, że zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy.


Czym jest Misoprostol?
Misoprostol- w Polsce zarejestrowany pod nazwą Cytotec, Arthrotec- powoduje skurcze macicy, co za tym idzie wydala tkankę ciążową z macicy. Misoprostol może również spowodować silne skurcze macicy, krwawienia, biegunki, nudności i wymioty. Zastosowanie go niesie ze sobą ryzyko silnego krwawienia. W takim przypadku konieczna jest opieka lekarska(taka konieczność występuje rzadko).

Szacuje się, że przypadków śmiertelnych przy zabiegu aborcyjnym z użyciem Mifepristone i Misoprostolu liczba wynosi na 1 na 100 000.
Zabieg można przeprowadzić do 49 dnia ciąży, ale im szybciej, tym większe szanse powodzenia.


Skutki uboczne aborcji farmakologicznej
Skutki uboczne w przypadku prawidłowo wykonanej procedury i odpowiedniej jakości środków są bardzo rzadkie - najczęściej pacjentki mówią, że wyglądało to jak obfita miesiączka, pojawiają się silne bóle podbrzusza, mogą wystąpić mdłości, biegunka. Niestety, Internet jest również naszpikowany mrożącymi krew w żyłach opowieściami, które często mają związek z tabletkami kupowanym „na bazarze”, ale też i indywidualnymi reakcjami na lek. Nie można niczego lekceważyć, bo krwawienie może być na tyle długie i obfite, że niezbędna jest pomoc medyczna.


Jak przyjmować leki poronne? (sprzedam tabletki poronne)
Nasza zaprzyjaźniona ginekolog opracowała dla nas opis dawkowania i ilość przyjęcia leków, aby zabieg przyniósł oczekiwany efekt.
Na początku należy przyjąć doustnie Mifepristone. Pigułkę poronną należy popić wodą. Po 24 godzinach należy wziąć 4 tabletki Misoprostolu pod język i trzymać aż do rozpuszczenia. W tym momencie nie należy pić i rozcieńczać leku w ustach. Po 3 godzinach ponownie przyjąć 4 tabletki Misoprostolu. Jak wcześniej- trzymać pod językiem, aż do rozpuszczenia. W internecie krąży wiele wpisów, że stosowanie Misoprostolu dopochwowo zwiększa prawdopodobieństwo poronienia. Jest to mit, ponieważ lek zażyty pod język wchłania się do krwiobiegu i nie ma konieczności aplikacji tabletek dopochwowo. Co więcej w przypadku zbyt obfitego krwawienia i wizyty u lekarza będzie on w stanie zauważyć pozostałości tabletek w pochwie. Nie zalecamy tej metody.
Krwawienie powinno wystąpić od 4-12 godzin od zażycia drugiej dawki Misorpostolu. Może wystąpić już po pierwszej dawce, jednak mimo wszystko trzeba kontynuować dawkowanie, aby organizm dobrze oczyścił macicę z pozostałości produktu ciążowego.


Tabletki poronne nie są wskazane gdy:
- Jesteś zmuszona do przerwania ciąży.
- Nie jesteś pewna, czy chcesz dokonać aborcji.
- Twoja ostatnia miesiączka zaczęła się ponad 12 tygodni temu.
- Jesteś uczulona na Mifepristone, Misoprostol lub prostaglandyny.
- Cierpisz na : przewlekłą niedomogę nadnerczy, choroby krwotoczne lub choroby krwi, dziedziczną porfiria (Nie zdarza się, by ktoś nie wiedział, że cierpi na te choroby).
- Masz założoną spiralę (wkładkę wewnątrzmaciczną). Musi ona zostać usunięta przed przyjęciem lekarstw.
- Jesteś w ciąży pozamacicznej
- Nie masz możliwości dotarcia do szpitala lub p
unktu pierwszej pomocy w przeciągu godziny.
- Jesteś sama. Powinnaś poprosić partnera, przyjaciela lub kogoś zaufanego, żeby pozostał z Tobą, gdy będziesz pod wpływem środków.

- Tabletki poronne i ich cena - nie raz są zbyt kosztowne by pozwolić sobie na taki zabieg.

Pamiętaj, aborcja farmakologiczna (środki poronne) to nie koniec świata !!!