Śledź nas na portalach społecznościowych

Skontaktuj się z Nami

  • Google+ Social Icon
  • Wix Facebook page

www.tabletkiporonne.info

Wszystkie prawa zastrzeżone

 

Wszystko o tabletkach wczesnoporonnych

Na świecie w wielu krajach(w tym Europy Zachodniej) tabletki przerywające ciążę są legalne i stanowią oficjalną metodę aborcji farmakologicznej. To wielki krok w stronę kobiet i ich praw, jeśli porównać to ze strasznym niebezpieczeństwem i okrucieństwem zabiegu chirurgicznego. ,,Skrobanka'' to ulubiona metoda podziemia aborcyjnego. Jest to kosztowny zabieg i bardzo nieprzyjemny. Z powodu nieprawidłowo wykonanego zabiegu łyżeczkowania macicy, na świecie co parę minut umiera kobieta. Aborcja farmakologiczna została zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia(WHO).

Tabletki na poronienie - aborcja farmakologiczna
Badania opublikowane w Brytyjskim Dzienniku Położnictwa i Ginekologii jednoznacznie potwierdzają, że kobiety mogą bezpiecznie przeprowadzić zabieg w domu przy użyciu odpowiednich środków medycznych. Chociaż najlepiej jest skorzystać z opieki lekarza, nie każdy kraj zapewnia takie warunki. Aborcja medyczna powstała, aby zniwelować skutki poaborcyjne zabiegów chirurgicznych.
Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła, że najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usunięcia ciąży są dwie substancje- Mifepristone i Misoprostol - sprzedam tabletki poronne


Co to jest Mifepristone?
Mifepristone(RU-4836) jest lekiem, który przeciwdziała produkcji progesteronu. Progesteron to hormon wytwarzany przez komórki ciałka żółtego, odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Przyjęcie tableteki Mifepristone sprawia, że zapłodnione jajo odrywa się od macicy.


Czym jest Misoprostol?
W Polsce misoprostol jest zarejestrowany pod nazwą handlową Cytotec lub Arthrotec. Ten lek powoduje skurcze macicy, które prowadzą do wydalenia tkanki ciążowej z macicy. Jednak stosowanie misoprostolu może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi, takimi jak silne skurcze macicy, krwawienia, biegunki, nudności i wymioty. Należy pamiętać, że istnieje ryzyko silnego krwawienia związanego z jego użyciem. W takim przypadku konieczna jest opieka lekarska(taka konieczność występuje rzadko).

Szacuje się, że przypadków śmiertelnych przy zabiegu aborcyjnym z użyciem Mifepristone i Misoprostolu liczba wynosi na 1 na 100 000.
Zabieg można przeprowadzić do 49 dnia ciąży, ale im szybciej, tym większe szanse powodzenia.


Skutki uboczne aborcji farmakologicznej
Skutki uboczne w przypadku prawidłowo wykonanej procedury i odpowiedniej jakości środków są bardzo rzadkie - najczęściej pacjentki mówią, że wyglądało to jak obfita miesiączka, pojawiają się silne bóle podbrzusza, mogą wystąpić mdłości, biegunka. Niestety, Internet obfituje również w przerażające historie, które często dotyczą nabywania tabletek na nielegalnych rynkach lub wynikają z indywidualnej reakcji na lek, co może wzbudzać przerażenie.. Nie można niczego ignorować ponieważ krwawienie może być na tyle długie i intensywne, że niezbędna będzie pomoc medyczna.


Jak przyjmować leki poronne? (sprzedam tabletki poronne)
Nasza zaprzyjaźniona ginekolog opracowała dla nas opis dawkowania i ilość przyjęcia leków, aby zabieg przyniósł oczekiwany efekt.
Na początku należy przyjąć doustnie Mifepristone. Pigułkę poronną należy popić wodą. Po upływie doby należy umieścić 4 tabletki Misoprostol pod językiem i trzymać je tam aż do momentu ich rozpuszczenia. W tym czasie nie zaleca się picia ani rozcieńczania leku w ustach. Po kolejnych 3 godzinach należy przyjąć kolejne 4 tabletki Misoprostolu, również trzymając je pod językiem aż do rozpuszczenia. W Internecie można znaleźć wiele informacji sugerujących, że stosowanie Misoprostolu dopochwowo zwiększa ryzyko poronienia. Jest to mit, ponieważ lek zażyty pod język wchłania się do krwiobiegu i nie ma konieczności aplikacji tabletek dopochwowo. Poza tym w wypadku zbyt mocnego krwawienia oraz wizyty u lekarza będzie on w stanie zauważyć resztki tabletek w pochwie. Nie zalecamy stosowania tej metody.
Krwawienie powinno wystąpić od 4-12 godzin od zażycia drugiej dawki Misorpostolu. Może sie pojawić już po pierwszej dawce, jednak pomimo tego trzeba kontynuować dawkowanie, aby organizm odpowiednio oczyścił macicę z wszelkich pozostałości.


Tabletki poronne nie są wskazane gdy:
- Jesteś zmuszona do przerwania ciąży.
- Nie jesteś pewna, czy chcesz dokonać aborcji.
- Twoja ostatnia miesiączka zaczęła się ponad 12 tygodni temu.
- Jesteś uczulona na skłądniki tabletek (Mifepristone, Misoprostol) albo prostaglandyny.
- Cierpisz na : przewlekłą niedomogę nadnerczy, choroby krwotoczne lub choroby krwi, dziedziczną porfiria (Nie zdarza się, by ktoś nie wiedział, że cierpi na te choroby).
- Masz założoną spiralę (wkładkę wewnątrzmaciczną). Należy ją usunać przed przyjęciem lekarstw.
- Jesteś w ciąży pozamacicznej
- Nie masz możliwości dotarcia do szpitala w ciągu godziny.
- Jesteś sama. Powinnaś poprosić partnera, przyjaciela lub kogoś zaufanego, żeby pozostał z Tobą, gdy będziesz pod wpływem środków.

- Tabletki poronne i ich cena - nie raz są zbyt kosztowne by pozwolić sobie na taki zabieg.

Pamiętaj, aborcja farmakologiczna (środki poronne) to metoda rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO)